Bebek Süveter Modeli ve yapılışı (Saçörgülü)

 

süveter modeli

Arkadaşlar bu süveteri arkadaşımdan örnek olarak aldım ve hemen sizlerle paylaşmak istedim, çok güzel ve örmeside çok kolay, gelin beraberce yapalım..

100 ilmekle başlanır. 5 sıra haraşo olana kadar haraşo örülür daha sonra öne gelen kısımı ayıracağız. 6 haraşo kenarlarda olacak 18 düz yapılacak, sonra tekrar 6 haraşo,  40 düz (arkası oluyor) , 6 haraşo, yine 18 düz (öbür kenar), 6 haraşo şeklinde 12 sıra haraşo olana kadar örülecek ve daha sonrada 30 ilmek kenarları 5 sıra haraşo olanadek haraşo örülecek. 5 sıra olduktan sonra 24 ilmek kenarlarından kesilecek yani arada haraşolar yaptıkya oraya kadar kesilecek. Bu kesilen yanları öne katlayacağız bitince süveterimiz.

Şimdi elimizde kalan 42 ilmeğin kenarlarındaki 6şar ilmek haraşo diğer yerler düz örülecek. Ne kadar?  Kenarlarındaki haraşolar 22 sıra olana kadar. Şimdi yaka kısmını ayırmaya geldik ama önce yaka kısmına haraşo örelim… Size o sırayı yazıyorum. (6 haraşo,6 düz,28 haraşo, 6 düz,6 haraşo) Bu yazdığım yerdeki 28 haraşo kısmı yaka kısmı, kenarları 6 haraşo, 6 düz olan yer ise daha sonra saç örgüsü yapılacak kısım oluyo, öne gelecek. Şimdi yaka kısmı 5 sıra haraşo olana kadar örelim ve daha sonrada 16 ilmek tam ortadan keselim. Öne gelen kısımlar 6 haraşo, 6 düz, 6 haraşo olarak kalıyor.

örgü

Saç örgüsünü nasıl mı yapacağız. Bunu size ayrıntılı bir şekilde resimlerle anlatacağım. O yüzden burada anlatımını yapmıyorum. 30 sıra haraşo olana kadar 2 kenarı örüyoruz. Sonra 2 parçayı birleştireceğiz. Birleştirirken birinci parçanın haraşosu ile ikinci parçanın haraşosunu beraber öreceğiz, 12 ilmek 6 ilmek olarak örülecek. Resimden daha iyi anlayabilirsiniz sanırım. En sonra ön kısmını yapalım. Burasıda  17 sıra haraşo olana kadar yapılacak sonrada tüm ilmekler 5 sıra haraşo örülüp bitirilecek.

örgü

cript>
Yorum Yaz
-->
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !