Etek modeli yapılışı (Pembe renkli)

                                      

 

    <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p {mso-margin-top-alt:auto; margin-right:0cm; mso-margin-bottom-alt:auto; margin-left:0cm; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} -->

Minik kızlar için pembe bir etek. Bu eteği annem buradayken ördü. 2,5 numara şiş ile ve Nako marka ip kullandı. Etek 2 parca olarak oluyor. Ön ve arka. İki tarafta aynı sayıda ve aynı örnekle yapılıyor ve yanlardan dikilerek birleştiriliyor.

      80 ilmek atarak başlanıyor. Önce bel kısmı yapılıyor. Lastik (1 ters, 1 haraşo) yapıyoruz bel kısmını. Altı Ters olarak örülüyor. Sadece örnekleri döşerken  8 haraşo, 1 ters ve birde artırma yaparak devam edeceğiz. Her sıradada 1 artacak. Böylece  8 haraşo hep örülüp ters olan yerler artacağı için sayımız artıyor. Tam 9 sıra artış yapacak sonrada tekrar ters öreceğiz. Bu ters örülen yere resimdeki gibi daha sonra iğne ile işleme yapıyoruz. Siz farklı şekildede işleme yapabilirsiniz. Az önceki örnek kısmını yine uyguluyoruz. En altınada 4 sıra haraşo örülüp bitiyor.

     Arkadaşlar sıra sıra anlatımını yapmıyorum çünkü hem yazıp hemde saymak kolay olmuyor, bazı yerlerde yazım hataları yapıyorum. Öyle oluncada size yanlış aktarım oluyor. Bu eteği bu şekilde anlattım. Bol bolda resim çektim. Umarım yapabilirsiniz.

      Kolay gelsin. Yapamadığınız biryer olursa lütfen yorum bırakın cevaplamaya çalışırım.

 
 

 

 

cript>
Yorum Yaz
-->
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !