Kolay Bebek Şapkası yapılışı

        Önce size daha önce ördüğüm patikleri göstermek istiyorum. Pembe yeleğe takım olsun diye yaptım bu patikleri. Umarım beğenirsiniz. Yapılışı için tıklayınız.

                       

       Şimdi sizlere kolay bebek şapkası yapılışını anlatacağım. Yapılışını okurken lütfen resimle..........

 

 

Sizlere kolay bebek şapkası yapılışını anlatacağım. Yapılışını okurken lütfen resimlerede bakın olurmu, ben yazarken biraz karışık anlatıyorum galiba yazdığımı şimdi okudumda kafam karıştııı. İşte bebek şapkası bu.

bebek şapkası

Nako rekor ip kullandım. 3,5 numarada şiş.

3 ilmek atarak başlanır. 3 ilmeğin ortasındaki ilmeğin kenarlarından (her 2 kenarındanda) arttırılacak. Diğer ilmekler haraşo örülecek. Arttırma işlemi yanlızca bir yüzden yapılacak. Diğer taraftan tüm ilmekler haraşo örülecek. Yukarıya dogru 23 delik olana kadar arttırma işlemini yapıyoruz.

bebek beresi başlaması

Sonra 5 sıra düz örülecek. Daha sonra 3 sıra haraşo(önden bakıldığında 3 sıra olacak) sonra yine 5 sıra düz, tekrar 3 sıra haraşo, en son yine düz yapılacak. Aşağıdaki resme bakarsanız daha iyi anlaşılır. Bu örülen kısım başın üst kısmını oluşturuyor. Bunlar örülürken hiçbir arttırma işlemi yapılmayacak.

bere anlatımı

Şimdi kesme kısmını yapacağız.  Başştaki ilmeğin ortasındaki ilmek vardıya bu bölümde o ilmek (ortadaki ilmek) kenarlarından attırma yapacağız. Her 2 kenarından da 1 ilmek arttırıyoruz fakat 3 ilmeğide birken alıp kesme işlemi yapacağız. Sıranın en başından başlıyorum anlatmaya…
Şimdi berenin ön kısmını yapacağız. Resimdeki gibi ilmek alıp15 sıra bir taraftan haraşo, diğer taraftan düz örülecek. Fakat bir ipucu haraşo örülen kısın berenin iç tarafında kalan kısım olmalı. Sonra ters çevirip dikeceğiz o zaman üstte kalacak.

Son sırayı örerken 3 ilmek örüp 1 ilmek cıkaracağız şişten. Bu çıkardığımız ilmekleri sökeceğiz.

Geriye kıvırıp dikiyoruz.

cript>
Yorum Yaz
-->
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !