Örnek anlatımı (İlmek ilmek)

Arkadaşlar buradan değişik örneklerin nasıl yapıldığını resimlerle anlatacağım. Bu  canım arkadaşım evkedisi nin bana verdiği güzel bir fikirdi, iyide oldu ona teşekkür ederim bu güzel fikir ve öneri için. Eğer sizde yapamadığınız örnekleri varsa bana yorum yazın, eğer bildiğim bir örnekse size buradan anlatarım. Bugün daha önce şal modeli vermiştim, onun yapılışını anlatacağım. Şal modeli http://www.blogcu.com/goznuru/140238/ buradadır.

 

Ben örnek olarak 20 ilmek attım 2 sıra haraşo ördüm, eğer sizde bu örneği yaparsanız mutlaka altına 2-3 sıra haraşo yapın çünkü yapmazsanız altı kıvrılır. 2 ilmek alıp, 1 ilmek arttırıyoruz. Hep bu şekilde oluyor. Öndende arkadanda hep aynı şekilde örülecek 2 al, 1 artır. Burada bilmeniz gereken bir ipucu 2 ilmek alıyoruzya aldığımız 2.nci ilmek mutlaka bir önceki sırada arttırdığımız ilmek olmalıdır, yoksa örnek kayıyor ve ördüğümüz parçada yamuk duruyor. Ama bu şekilde yaparsanız kaymaz.

  

Bu şekilde şal yapabilirsiniz, ben kazak ördüm, süveter ördüm, hırka ördüm sizlere onların resimlerinide veriyorum, fikir olsun, örmesi çok kolay, eğer ılık ütüyle ütülerseniz örnek dahada şık duruyor.

 

 

 

cript>
Yorum Yaz
-->
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !