Yazlık merserize hırka modeli

Altınörgü forumdan arkadaşlar ile ördüğümüz merserize hırkamı sizlerle paylaşmak istiyorum. Yapılışını burada anlatamıyorum. Sevgili Aynurun forum sitesine giderseniz bu modelin ve daha birçok güzel örgülerin acıklamaları orada anlatılmaktadir.

 

motifli hırka modeli

Linate Troy marka merserize ipile ördüm. 2 nolu tığ kullandım. Motifisizler için resimledim. Ben motif sayılarını acıklamaya göre yapmadım. Modelde biraz kısa idi. Bende birer sıra daha uzattım. Bu şekilde daha rahat kullanıyorum.

 

hırka motifi

6 tane 50 grlık yumak yeterli geldi. Kol kısımlarınıda ben örnekten farklı yaptım. Uçlarınada 2 sıra motif konulmuştu. Önce motifleri ucuna ekledim hoşuma gitmedi. Bende söküp bu şekilde ördüm.

 

hırka modeli

Umarım beğenirsiniz. Ben örerkende çok zevkle ördüm, kullanırkende severek giyiyorum. Bazı örgüleri yapması sıkıcı gelir bana. Onu örmek resmen işkencedir. Bitene kadar çatlarım ama bunu örerken sıkılmadım ve çabucakta bitti. Eğer beğendiyseniz foruma bekliyorum.

Sitede baglantı nasıl yapacağımı bilmediğim için forumun tam edresini yazıyorum. Kopyalayıp adres cubuguna yazarak girerseniz sevinirim. Öğrenir öğrenmez tekrar yazımı düzenlenir. İşte Aynurcuğumun güzel forumu....     http://altinorgu.forumy.biz

cript>
Yorum Yaz
-->
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !